Sort by

Schizopolis23 has logged 157 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Dog

Black Dog

1998
×
★★★
Edit this entry  
17
The Berlin File

The Berlin File

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Land of Doom

Land of Doom

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boss Nigger

Boss Nigger

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Siege

Siege

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bulletproof

Bulletproof

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Edit this entry  
25
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Making of ROCKY VS. DRAGO by Sylvester Stallone

The Making of ROCKY VS. DRAGO by Sylvester Stallone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Death Before Dishonor

Death Before Dishonor

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Sonja

Red Sonja

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Howling

The Howling

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★
Edit this entry  
06
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Superman/Batman: Public Enemies

Superman/Batman: Public Enemies

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Last Man Down

Last Man Down

2021
×
Read the review Edit this entry