• In The Heights

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Death at a Funeral

    ★★★½

  • Rocky Balboa

  • Star Trek: Insurrection

    ★★½

  • Cinderella

    ★★★½

  • Face/Off

    ★½

  • Star Trek: Generations

    ★★★

  • My Cousin Vinny

    ★★★

  • Rocky V

    ★½

  • The Adventures of Baron Munchausen

    ★★

  • The New Adventures of Pippi Longstocking

    ★★

  • Rocky IV

    ★★½

  • Amadeus

    ★★★★★

  • Scarface

    ★★★½

  • Rocky III

    ★★★

  • Time Bandits

    ★★½

  • Rocky II

    ★★★

  • Rocky

    ★★★

  • The Godfather: Part II

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★