Sort by

BT.1886 has logged 19 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★
Edit this entry  
20
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chan Is Missing

Chan Is Missing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
Can She Bake a Cherry Pie?

Can She Bake a Cherry Pie?

1983
×
★★
Edit this entry  
12
Where Does Your Hidden Smile Lie?

Where Does Your Hidden Smile Lie?

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Third Part of the Night

The Third Part of the Night

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sticker

Sticker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Thank You and Good Night

Thank You and Good Night

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alexander Nevsky

Alexander Nevsky

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nine Behind

Nine Behind

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Sun-Tribe Myth from the Bakumatsu Era

A Sun-Tribe Myth from the Bakumatsu Era

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Challenge

The Challenge

1938
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Edit this entry  
03
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry