Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Egg Priority Special: My Priority

Wonder Egg Priority Special: My Priority

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Egg Priority

Wonder Egg Priority

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devil Bat

The Devil Bat

1940
×
Read the review Edit this entry  
27
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tangled Ever After

Tangled Ever After

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Puparia

Puparia

2020
×
Read prior review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Grounded: Making The Last of Us

Grounded: Making The Last of Us

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bubble Gum

Bubble Gum

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Relaxing Old Footage With Joe Pera

Relaxing Old Footage With Joe Pera

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Joe Pera Talks You to Sleep

Joe Pera Talks You to Sleep

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Madagascar

Madagascar

2005
×
Read the review Edit this entry  
20
Grounded: Making The Last of Us

Grounded: Making The Last of Us

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wonder Egg Priority

Wonder Egg Priority

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Brother Jordan

My Brother Jordan

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Wonder Egg Priority

Wonder Egg Priority

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Egg Priority

Wonder Egg Priority

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry