• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wonder Egg Priority

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Puparia

  • Enola Holmes

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • After We Collided

    ½

  • My Brother Jordan

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Little Women

    ★★★★★

  • Looking for Alaska

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • K-12

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Float

  • It Chapter Two

    ★½

  • Hair Love

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • After

    ½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Bubble Gum

  • Set It Up

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★½

  • Tag

    ★★

  • Under the Silver Lake

    ★½