Sort by

Paul has logged 211 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Pit

The Pit

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wreck

Wreck

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Tailgate

Tailgate

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
GetAWAY

GetAWAY

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Special

The Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Torched

Torched

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hatred

The Hatred

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Pumpkin

Black Pumpkin

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Family Portraits: A Trilogy of America

Family Portraits: A Trilogy of America

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Basement Jack

Basement Jack

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Atticus Institute

The Atticus Institute

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Smiley Face Killers

Smiley Face Killers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Squeal

Squeal

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Slashers

Slashers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sky Sharks

Sky Sharks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
10/31

10/31

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death of a Ghost Hunter

Death of a Ghost Hunter

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
28
I'm Dreaming of a White Doomsday

I'm Dreaming of a White Doomsday

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Die Influencers Die

Die Influencers Die

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Daylight

Daylight

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Re-Cut

Re-Cut

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Gates of Hell

The Gates of Hell

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nights Before Christmas

The Nights Before Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Orca

Orca

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
From the Dark

From the Dark

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ctrl+Alt+Trick/Treat

Ctrl+Alt+Trick/Treat

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Fingers

Fingers

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Broil

Broil

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
Read the review Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Alone

Alone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tar

Tar

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Diggers

Diggers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toys of Terror

Toys of Terror

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chop Chop

Chop Chop

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Evil

The Evil

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Five Days

The Last Five Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Wood Witch: The Awakening

Wood Witch: The Awakening

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
House of Flesh Mannequins

House of Flesh Mannequins

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Crone Wood

Crone Wood

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
They Live Inside Us

They Live Inside Us

2020
×
½
Read the review Edit this entry