Sarah has logged 184 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shutter

Shutter

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Climb

The Climb

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Old School

Old School

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry