scarlett has logged 27 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Call Me by Your Maid

Call Me by Your Maid

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Only

Only

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bubble Gum

Bubble Gum

2018
×
Edit this entry  
09
Dolphin Tale 2

Dolphin Tale 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry