scarlett has logged 253 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read prior review Edit this entry  
30
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Art of Style: Jean Cocteau

Art of Style: Jean Cocteau

2018
×
Edit this entry  
12
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Hello!

Hello!

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Read the review Edit this entry  
26
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
21
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mulan

Mulan

2020
×
½
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry