• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

  • Moxie

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★½

  • Audrey

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Canvas

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • What We Leave Behind

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • My Brother Jordan

  • Lost in Transit

  • The Kissing Booth 2

    ½