scaroleo has logged 13 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
23
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Waiting for

Waiting for "Superman"

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Edit this entry