• Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Finch

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • LuLaRich

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

  • Pray Away

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Education

    ★★★★

  • Wild Mountain Thyme

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

  • The Undoing

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • The Eddy

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½