Sort by

Scarlett Worthington has logged 534 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lynn + Lucy

Lynn + Lucy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
12
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
High Society

High Society

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marriage Italian Style

Marriage Italian Style

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry