fernanda has logged 53 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
The High Note

The High Note

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cazuza: Time Doesn't Stop

Cazuza: Time Doesn't Stop

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
Read the review Edit this entry  
12
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Waves

Waves

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry