• Black Widow

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Ride or Die

    ½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • Ammonite

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The High Note

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ½

  • Minari

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★½

  • Unicorn Store

    ★★½

  • Disobedience

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Diana: In Her Own Words

    ★★★★½

  • Rough Night

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Miss Sloane

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★½

  • La La Land

  • Zootopia

    ★★★½

  • Room

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Don Jon

    ★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★½