• Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Dual

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Cry Macho

    ★½

  • Royal Jelly

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Val

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Boys from County Hell

    ★★★

  • Honeydew

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Zola

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½