Sort by
  • The Glimmer Man

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Jack Reacher

    ★★★★★

  • Top Gun

    ★★★★

  • Top Secret!

    ★★★★½

  • Speed

    ★★★★★

  • The Last Samurai

    ★★★½

  • Collateral

    ★★★★

  • The Hunt for Red October

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • The World's End

    ★★★★

  • The Program

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Everest

    ★½

  • The Walk

    ★★★

  • Dial M for Murder

    ★★★★

  • The Terminal

    ★★★★★