Daryl has logged 52 entries for films during August 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Six Days Seven Nights

Six Days Seven Nights

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Christine

Christine

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Swamp Thing

Swamp Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tightrope

Tightrope

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
State of Play

State of Play

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Year

Another Year

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Red State

Red State

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Go

Go

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Trance

Trance

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bird on a Wire

Bird on a Wire

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Volcano

Volcano

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
S.W.A.T.

S.W.A.T.

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
RED 2

RED 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry