Sort by

Daryl has logged 36 entries for films during January 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Firm

The Firm

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Super

Super

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Speed Zone

Speed Zone

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Serpico

Serpico

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Outpost: Black Sun

Outpost: Black Sun

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coogan's Bluff

Coogan's Bluff

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cyborg

Cyborg

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Lonely Place to Die

A Lonely Place to Die

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Get Carter

Get Carter

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Keeper

The Keeper

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Simon Amstell: Numb - Live at the BBC

Simon Amstell: Numb - Live at the BBC

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Men at Work

Men at Work

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry