Sort by

Bryan has logged 37 entries for films during August 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Z

Z

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Comet

Comet

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Safelight

Safelight

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Escape

No Escape

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nadja in Paris

Nadja in Paris

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Suzanne's Career

Suzanne's Career

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Lovers

The Lovers

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Voices

The Voices

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Gift

The Gift

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
The Only Son

The Only Son

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death of a Cyclist

Death of a Cyclist

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Best of Enemies

Best of Enemies

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Factory Farmed

Factory Farmed

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Twinsters

Twinsters

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Scripted Content

Scripted Content

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aspirational

Aspirational

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fashion Film

Fashion Film

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Music Room

The Music Room

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry