Sort by

Bryan has logged 456 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Theeb

Theeb

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Point Break

Point Break

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Beauty and the Bestie

Beauty and the Bestie

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Felt

Felt

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Little Pony: A Very Minty Christmas

My Little Pony: A Very Minty Christmas

2005
×
Read the review Edit this entry  
26
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
23
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Donald's Snow Fight

Donald's Snow Fight

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Five Star

Five Star

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1948
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Paradise Alley

Paradise Alley

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sisters

Sisters

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Joy

Joy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside Men

Inside Men

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Manson Family Vacation

Manson Family Vacation

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Truth

Truth

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
In Jackson Heights

In Jackson Heights

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Legend

Legend

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Faults

Faults

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Christmas Eve

Christmas Eve

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Binky Nelson Unpacified

Binky Nelson Unpacified

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Man Called Horse

A Man Called Horse

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Man in the Wilderness

Man in the Wilderness

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hillbilly Hare

Hillbilly Hare

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry