• The Harder They Fall

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Silencing

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Debt Collectors

    ★★★

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Transparent: Musicale Finale

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • La Llorona

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★