Sort by
  • Red, White & Royal Blue

    ★★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Bottoms

    ★★

  • MH370: The Plane That Disappeared

  • I Wanna Dance with Somebody

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Raymond & Ray

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Bros

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Look Both Ways

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Offer

    ★★★★

  • Moon Knight

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fire of Love

  • Scream

    ★★★½

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Money Heist: From Tokyo to Berlin

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Ride the Eagle

    ★★★

  • The North Water

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Maggie Simpson in

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★★★

  • Firebird

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • On the Count of Three

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer