Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Deep End of the Ocean

The Deep End of the Ocean

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monster

Monster

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Believe in Santa

I Believe in Santa

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
1408

1408

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marry Me

Marry Me

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ride Along 2

Ride Along 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paper Boy

Paper Boy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry