Sort by

Savina has logged 38 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Gloria

Gloria

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life During Wartime

Life During Wartime

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fun Without Limits

Fun Without Limits

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Real Men

The Last Real Men

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bastard

Bastard

2010
×
Edit this entry  
24
First Love

First Love

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
We Go Way Back

We Go Way Back

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amateur

Amateur

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rejected

Rejected

2000
×
Read the review Edit this entry  
22
Just Don't Think I'll Scream

Just Don't Think I'll Scream

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Whose Is This Song?

Whose Is This Song?

2003
×
Edit this entry  
20
Twentynine Palms

Twentynine Palms

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Irina

Irina

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Viktoria

Viktoria

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trouble with Being Born

The Trouble with Being Born

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Letters from Antarctica

Letters from Antarctica

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Martha

Martha

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Una

Una

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Montparnasse Bienvenüe

Montparnasse Bienvenüe

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Los bastardos

Los bastardos

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Great Pretender

The Great Pretender

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lilting

Lilting

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
In the Name of...

In the Name of...

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry