• The Bond

  • The Afterlight

  • The Tragedy of Macbeth

  • Cry Macho

  • Things Worth Weeping For

    ★★★

  • Benediction

    ★★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Earwig

    ★★★★★

  • Rhino

  • The Last Day

  • New Abnormal

  • Fall of the Ibis King

  • The Bones

  • Don't Get Too Comfortable

  • Heltzear

  • Sandstorm

  • The Shift

  • 4 AM

  • Freaks Out

  • Halloween Kills

  • Captain Volkonogov Escaped

  • Inexorable

    ★★★

  • Hair Tie, Egg, Homework Books

  • Reflection

  • The Box

    ★★½

  • The Great Movement

  • Happening

  • Sundown

  • Last Night in Soho

  • True Things

  • Il buco

  • Dune

  • Spencer

  • The Lost Daughter

  • 107 Mothers

  • The Card Counter

  • The Power of the Dog

  • The Electrical Life of Louis Wain

  • The Boob Fairy

  • Leave No Traces

  • Promises

  • Parallel Mothers

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★½

  • Old

    ★★½

  • Memoria

  • BELLE

  • An Invitation

  • Inherent

  • Red Rocket

  • Lamb

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★★★

  • Ali & Ava

    ★★★

  • Benedetta

  • Cow

  • The Souvenir Part II

    ★★★★★

  • Great Freedom

    ★★★★

  • The Hill Where Lionesses Roar

  • Women Do Cry

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Mi iubita mon amour

  • Annette

    ★★★★

  • The Right Words

  • America: The Motion Picture

  • Brighton 4th

  • Loki

  • Celts

  • One Hundred Steps