Sort by

Savard has logged 123 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midway

Midway

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
I'll See You in My Dreams

I'll See You in My Dreams

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Me

American Me

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blackway

Blackway

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Cronos

Cronos

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry