Sort by

savanna 🫐 has logged 14 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry