Sort by

savanna 🫐 has logged 115 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Croods

The Croods

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Boy

The Boy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry