Sort by
  • The Nun II

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • The Flash

    ★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • There's Something Wrong with the Children

    ★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★★★★

  • Falling for Christmas

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★½

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • God's Crooked Lines

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Pinocchio

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • They/Them

    ★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Close

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Metal Lords

    ★★★

  • The Girl from Plainville

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Gone in the Night

  • X

    ★★★★½

  • To Leslie

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★