Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry