Sort by

Dan has logged 67 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Don't Look Away

Don't Look Away

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Slotherhouse

Slotherhouse

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Birth/Rebirth

Birth/Rebirth

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jules

Jules

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Pod Generation

The Pod Generation

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lesson

The Lesson

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gift

The Gift

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Angry Black Girl and Her Monster

The Angry Black Girl and Her Monster

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wrath of Becky

The Wrath of Becky

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Becky

Becky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Monica

Monica

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Black Demon

The Black Demon

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
Sisu

Sisu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Renfield

Renfield

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mafia Mamma

Mafia Mamma

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nefarious

Nefarious

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Inspection

The Inspection

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sharper

Sharper

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
65

65

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hunt Her, Kill Her

Hunt Her, Kill Her

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
She Came From The Woods

She Came From The Woods

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry