Sort by

sarah has logged 353 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Outside In

Outside In

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Modern Farewell

A Modern Farewell

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Georgia

Georgia

2021
×
Edit this entry  
13
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★
Edit this entry  
11
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Edit this entry  
06
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Sands Between

The Sands Between

2021
×
Edit this entry  
29
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry