Sort by
  • The Endless Night

    ★★★

  • Beyond the Universe

  • Racionais MC's: From the Streets of São Paulo

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★

  • The Good Nurse

  • Not Okay

    ★★★

  • Purple Hearts

  • Orphan: First Kill

    ★½

  • A Brutal Pact: The Murder of Daniella Perez

    ★★★★★

  • Anything's Possible

    ★★

  • Spiderhead

  • Lightyear

    ½

  • Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Dog

    ★★★★

  • Love Tactics

    ★★½

  • Nest

    ½

  • Kimi

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Neymar: The Perfect Chaos

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Operation Mincemeat

    ★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Bones

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

  • After We Fell

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Secrets of the Whales

    ★★½

  • The Fallout

  • CODA

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

    ½

  • Life in a Year

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Butchers

    ½

  • Soul

    ½

  • Hidden

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • After We Collided

    ★★