• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Emergency

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Schumacher

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Framing Britney Spears

  • The White Tiger

    ★★

  • The Last Blockbuster

  • Mank

    ★★

  • Midnight at the Magnolia

    ★½

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Freaky

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Murder to Mercy - The Cyntoia Brown Story

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Lost Girls

  • Horse Girl

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★

  • Last Christmas

  • Doctor Sleep

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★

  • Hustlers

    ★★

  • Fire in Paradise

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ozu & Noda

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • First Love

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Recorder: The Marion Stokes Project

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • American Factory

    ★★★★