Sort by
  • India: The Modi Question

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ½

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Best Chef in the World

  • Women Talking

    ★★★★★

  • Nope

  • The Gray Man

  • Thor: Love and Thunder

  • The Flying Sailor

    ★★★

  • Pete Davidson Presents: The Best Friends

  • Vengeance

    ★★★★★

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★★

  • Ice Merchants

    ★★★★★

  • RRR

    ½

  • My Year of Dicks

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • tick, tick...BOOM!

  • Dopesick

  • Encanto

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

  • Attica

    ★★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Luca

  • Brian Wilson: Long Promised Road

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Raya and the Last Dragon

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Soul

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Great Pretender

    ★★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★

  • Z = |Z/Z•Z-1 mod 2|-1: Lavender Town Syndrome

  • Daniel Sloss: X

  • 15 Things You Didn't Know About Bigfoot

    ★★★½

  • Giri/Haji

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

  • The Personal History of David Copperfield

  • The Laundromat

    ★★★★★

  • Fantastic Fungi

  • Uncut Gems

    ★★★★½