• Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★

  • Coming 2 America

  • Moxie

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Project Power

    ★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • His House

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Escape Room

  • Bumblebee

    ★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Apostle

    ★★★

  • mid90s

    ★★

  • 22 July

  • Ocean's Eight

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Jigsaw

  • Gerald's Game

  • The Ritual

  • Death Note

  • Baby Driver

  • Kong: Skull Island

  • The Bar

  • Get Out

    ★★★★½

  • Split

    ★★★½

  • Suicide Squad

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

  • Hush

  • Don't Breathe

  • Grimsby

  • The Invitation

    ★★

  • Annabelle

  • The Equalizer

  • Wild Tales

    ★★★★

  • Lucy

    ★★

  • It Follows

    ★★★

  • The Punk Singer

    ★★★★

  • Carrie

  • Beneath

    ½

  • The Conjuring

  • Paranormal Activity 4

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • The Dictator

  • Dark Shadows

  • Bad Teacher

  • Scream 4

  • Insidious

  • A Serbian Film

    ½

  • Jennifer's Body

    ★★★

  • Brüno

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Twilight