Sort by
  • Amazing - Fabio de Luigi

    ★★

  • A Haunting in Venice

    ★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • This World Can't Tear Me Down

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Harry & Meghan

    ★★★★

  • Franco Battiato - La voce del padrone

    ★★½

  • Robbing Mussolini

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Lord of the Ants

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★½

  • L'immensità

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Hustle

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • The Eight Mountains

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Marry Me

    ★★

  • 7 Women and a Murder

    ★★

  • Diabolik

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Breaking Up in Rome

    ★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • On Our Watch

    ★★★

  • Marilyn's Eyes

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ★★½

  • The Chestnut Man

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • With or Without You

    ★★★

  • Ennio

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Freaks Out

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Lead Me Home

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Like a Cat on a Highway 2

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Danse Macabre

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★

  • Train Again

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Family Swap

    ★★½

  • Luca

    ★★½

  • Bestia

    ★★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★½

  • Three Songs for Benazir

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Audible

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ferro

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★★★½