Sort by

sarah has logged 33 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Edit this entry  
23
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★½
Edit this entry  
16
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Caravaggio

Caravaggio

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
George Michael Freedom Uncut

George Michael Freedom Uncut

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Brothers

Brothers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Project X

Project X

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry