Sort by

Sarah has logged 36 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Drowning

The Drowning

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Neighbor

The Neighbor

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
My Year with Helen

My Year with Helen

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Changeover

The Changeover

2017
×
Edit this entry  
19
Death Note

Death Note

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fog

The Fog

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
It

It

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Date for Mad Mary

A Date for Mad Mary

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Raising the Bar

Raising the Bar

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Dark Night

Dark Night

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Restless Creature: Wendy Whelan

Restless Creature: Wendy Whelan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Similars

The Similars

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dries

Dries

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Swallows and Amazons

Swallows and Amazons

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
To Stay Alive: A Method

To Stay Alive: A Method

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Manifesto

Manifesto

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Austerlitz

Austerlitz

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Workshop

The Workshop

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lost River

Lost River

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spookers

Spookers

2017
×
Edit this entry  
02
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry