Sort by

Sarah has logged 404 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Veronica

Veronica

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
We Are Not Alone

We Are Not Alone

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kit Kittredge: An American Girl

Kit Kittredge: An American Girl

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Country Christmas Story

A Country Christmas Story

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Ballerina's Tale

A Ballerina's Tale

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolly Parton's Christmas of Many Colors: Circle of Love

Dolly Parton's Christmas of Many Colors: Circle of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dolly Parton's Coat of Many Colors

Dolly Parton's Coat of Many Colors

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pottersville

Pottersville

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Neverlake

Neverlake

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★
Edit this entry  
17
A Soldier's Daughter Never Cries

A Soldier's Daughter Never Cries

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Cutting Edge: Fire & Ice

The Cutting Edge: Fire & Ice

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Cutting Edge: Going for the Gold

The Cutting Edge: Going for the Gold

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
The Cutting Edge: Chasing the Dream

The Cutting Edge: Chasing the Dream

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
The Cutting Edge

The Cutting Edge

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Worthy

The Worthy

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Alter Ego

Alter Ego

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Temple

Temple

2017
×
Edit this entry  
12
Godless

Godless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Paper Giants: Magazine Wars

Paper Giants: Magazine Wars

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Perfect Sisters

Perfect Sisters

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Feed

Feed

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Circle

The Circle

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Menashe

Menashe

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bound to Vengeance

Bound to Vengeance

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Joe

Joe

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry