• Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Us Again

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • After We Collided

  • Work It

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • A Whisker Away

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Minari

  • The Social Dilemma

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • 1BR

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Nothing to Hide

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Penguin Highway

    ★★★★

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★★½

  • Purl

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • Alt-Right: Age of Rage

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½