Sort by

Sarah has logged 77 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Les Misérables: 10th Anniversary Concert at the Royal Albert Hall

Les Misérables: 10th Anniversary Concert at the Royal Albert Hall

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Selena

Selena

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sour Grapes

Sour Grapes

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Is King

Black Is King

2020
×
Edit this entry  
30
The Producers

The Producers

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Southwest of Salem: The Story of the San Antonio Four

Southwest of Salem: The Story of the San Antonio Four

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Disclosure

Disclosure

2020
×
Edit this entry  
27
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Black Panthers: Vanguard of the Revolution

The Black Panthers: Vanguard of the Revolution

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry