Sort by

sarah☁️ has logged 164 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
09
Wall Street

Wall Street

1987
×
Read the review Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rushmore

Rushmore

1998
×
Read the review Edit this entry  
22
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
Read the review Edit this entry  
21
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Mimic

The Mimic

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
Edit this entry  
24
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vincent

Vincent

1982
×
Edit this entry  
21
Doctor of Doom

Doctor of Doom

1979
×
Read the review Edit this entry  
21
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
Edit this entry  
08
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Walking Stories

Walking Stories

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Winston

Winston

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sometimes, I Think About Dying

Sometimes, I Think About Dying

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry