• Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

  • All Too Well: The Short Film

  • The Guilty

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

  • Candyman

  • Fear Street: 1666

  • Red Rocket

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Till Death

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★

  • We Need to Do Something

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Woman in the Window

  • The Mitchells vs. The Machines

  • The Little Things

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Motorist

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Nowhere Inn

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★½

  • Shirley

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★★

  • Dark Waters

  • Fractured

    ★★

  • In the Tall Grass

  • Tall Girl

  • Undone

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Nimic

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl