• Conversations with Friends

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Moonshot

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Dog

    ★★★

  • Inventing Anna

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★

  • And Just Like That… The Documentary

  • Redeeming Love

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The 355

    ★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Single All the Way

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Copshop

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • After We Fell

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★