Sort by

♦️•Lily•💋 has logged 37 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry