• The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Soul

    ★★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Frozen II

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Meg

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Dude

    ★★

  • Game Over, Man!

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★½

  • Winchester

    ★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • My Friend Dahmer

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • The Founder

    ★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • The Boy

    ★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • Krampus

    ★★

  • In the Heart of the Sea

    ★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • The Witch

    ★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★