Sort by

aliyah has logged 151 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Whale

The Whale

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
10
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
22
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
05
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hancock

Hancock

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Most Beautiful Girl in the World

The Most Beautiful Girl in the World

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read other review Edit this entry  
05
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
19
Broker

Broker

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Girl Picture

Girl Picture

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marcel the Shell with Shoes On, Two

Marcel the Shell with Shoes On, Two

2011
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2010
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
10
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marcel the Shell with Shoes On, Three

Marcel the Shell with Shoes On, Three

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
02
Throat Notes

Throat Notes

2020
×
Edit this entry  
02
rain

rain

2019
×
Edit this entry  
02
My Little Goat

My Little Goat

2018
×
Edit this entry  
30
Crush

Crush

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry