• Save Ralph

  • Sentinelle

    ½

  • Cripta I

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Just Another Christmas

    ★★½

  • Léo Lins - O show mais repudiado do Brasil

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • In My Room

    ★★

  • Josep

    ★★★½

  • Dusty II: Rusty's Revenge

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Cuties

    ½

  • A Fall from Grace

    ★½

  • Goldman v Silverman

    ★½

  • My Mom is a Character 3

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The First Temptation of Christ

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Countdown

    ★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Radioactive

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Stucco

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★

  • Chernobyl

  • The Neighbors' Window

  • Budfoot

  • Us

    ★★★★

  • Everybody's Everything

    ★★

  • Captain Marvel

    ½

  • The Great Hack

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ½

  • Aquaman

    ½

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Other Side of the Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ½

  • Incel

    ★★½

  • Apostle

  • 22 July

    ★★½

  • Santa Jaws

    ★½

  • The Pretty Thing

    ★½

  • The First Purge

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ½

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★

  • Videotape

    ★★★★

  • Black Panther

    ★½